укр рус eng
Гарна компанія
Головна  /   Як вариться наше пиво

Як вариться наше пиво

Класична технологiя виробництва пива складається з таких основних етапів:

 

 

Отримання солоду

з ячменю

 

Виготовлення

сусла

 

Зброджування

 і дозрівання

 

Контроль якості

та розлив

 

 

 

Отримання солоду з ячменю

Дозрілі зерна ячменю замочують у спеціальних чанах із водою при температурі +12/+17°C. Після цього ячмінь пророщують, ретельно дотримуючись показників вологості, температури, насиченості киснем, та висушують.

Різні сорти солоду (світлий, карамельний, темний) отримують завдяки різним методам сушки, а також у результаті часткового обсмажування солоду.

Созревшие зерна ячменя замачивают в специальных чанах с водой при температуре 12-17 градусов Цельсия. Затем – проращивают, тщательно соблюдая показатели влажности, температуры и аэрации, и высушивают. 

 

Виготовлення сусла

Наступний етап – приготування сусла – відбувається у цеху варіння. Подрібнений солод змішують з водою та нагрівають до потрібної температури. Цей процес носить назву «затирання».

Масу, яку отримали у результаті затирання (пивовари ще називають її «затор») фільтрують у фільтр-чані, відділяючи рідку частину від затору і, тим самим, освітляючи сусло.

Після цього сусло перекачують до варильного котла, де його кип‘ятять із хмелем (або ж, як кажуть пивовари, «охміляють»), у результаті чого отримують охмелене сусло. До речі, саме хміль надає пиву аромату та гірчинки.

Потім сусло перекачують до whirlpool-гідроциклонного апарату, де із нього видаляють залишки хмелю та білка, які утворилися у процесі кип‘ятіння. І, нарешті, сусло охолоджують.

 

Зброджування і дозрівання пива

Охмелене сусло подають у бродильні резервуари, так звані ЦКТ (циліндро-конічні танки), де до нього додають пивні дріжджі. Під їхнім впливом відбувається бродіння.

У процесі бродіння найпростіші цукри, що з‘явилися у суслі під час варіння, природнім шляхом перетворюються у спирт та вуглекислий газ. Саме так у пиві з‘являється певний відсоток алкоголю і «газованість», а також багато інших летких сполук, що визначають неповторний букет кожного із сортів пива.

Процес бродіння відбувається за температури +10/+14°C протягом декількох тижнів, залежно від сорту пива. Це – основне бродіння, або, як його ще називають пивовари, «зброджування цукрів», у результаті чого з‘являється так зване «молоде пиво».

Наступний етап – дозрівання («доброджування») пива, який триває мінімум п‘ять днів при температурі від 0 до -1°C. Для доброджування пива можуть використовуватися як резервуари для основного бродіння, так і окремі ЦКТ.

Після дозрівання пиво фільтрують, видаляючи дріжджові клітини та білковий осад. Фільтрація пива відбувається на кізельгуровому фільтрі. Кізельгур – це скам‘янілі викопні організми, що існували на Землі мільйони років тому, ще за епохи динозаврів.

 

Контроль якості та розлив

Після фільтрації пиво проходить фінальний контроль якості. Якщо його результати відповідають специфікації для даного сорту, пиво розливають у тару: скляні пляшки, алюмінієві банки, ПЕТ-пляшки та КЕГи, після чого відправляють у торгові точки.

Кожна партія пива проходить численні етапи контролю на всіх стадіях виробництва, відповідно стандартам якості, а також вимогам міжнародних систем управління якістю та харчової безпеки ISO 9001 та ISO 22000.

Фінальний продукт проходить ретельний фізико-хімічний, мікробіологічний та органолептичний контроль, з метою забезпечити його повну відповідність індивідуальному смаковому профілю даної марки. У випадку невідповідності характеристик продукту стандартам якості, вся зварена партія вважається браком і підлягає утилізації.

Тому ви завжди можете бути впевнені у відмінному смаку та бездоганній якості пива з пивоварень Efes!