укр рус eng
Гарна компанія
Головна  /   Для ЗМІ  /   Новини  /   Українські пивовари об'єднують зусилля у боротьбі проти продажу пива неповнолітнім

Українські пивовари об'єднують зусилля у боротьбі проти продажу пива неповнолітнім

До списку новин
18 вересня 2015

Компанії пивоварної галузі - «САН ІнБев Україна», Carlsberg Ukraine та Efes Ukraine - за підтримки галузевої асоціації «Укрпиво» підписали Меморандум «Про наміри розвивати партнерство і вживати заходи з профілактики продажу пива неповнолітнім». Текст Меморандуму передбачає правила для всіх учасників торгового ланцюга: пивоварів і продавців у торгових точках. Ініціативу також підтримали представники міжнародних та національних роздрібних торгових мереж - «МЕТРО Кеш енд Кері Україна» і «ВАРУС».

Меморандум було підписано напередодні «Всесвітнього дня відповідального споживання пива», метою якого є розвиток культури відповідального продажу і споживання пива. Вперше в історії найбільші світові пивоварні компанії об'єднали свої зусилля для проведення спільної соціальної ініціативи. Заходи заплановано у 62 країнах, включаючи й Україну, яка є одним з фокусних європейських ринків.

Як свідчить статистика Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, проблема вживання алкоголю підлітками актуальна у багатьох країнах. Медики всього світу серйозно стурбовані такою ситуацією, оскільки вживання алкоголю має істотний вплив на життя і здоров'я неповнолітніх. На думку експертів, встановлення мінімального віку для покупки і споживання алкоголю є ефективним способом скорочення масштабів можливої шкоди здоров'ю неповнолітніх. (http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs345/ru/ ). В Україні законодавчо визначено правила, що забороняють продаж пива та інших алкогольних напоїв особам до 18 років.

В Україні, згідно з даними міжнародного проекту Фонду UNICEF «Здоров'я та поведінкові орієнтації молоді» («Health Behaviour in School-aged Children», www.unicef.org/ukraine/ukr/Analitical_report_HBSC_2015_Internet.pdf ), споживання алкоголю продовжує бути досить поширеною проблемою серед учнів загальноосвітніх шкіл. Так, 44,8% учнів, принаймні, один раз у житті вживали алкогольні напої (від 13,7% 10-річних учнів і до 76,2% серед 17-річних).

Автори дослідження відзначають, що важливо не тільки встановлювати нормативно-правові вікові обмеження на продаж спиртного, але і вкрай необхідно дотримуватися ці обмеження. На жаль, різні країни розрізняються за ступенем дотримання цих положень.

Представники найбільших пивоварних компаній світу переконані, що вирішення цієї проблеми можливе за умови ефективної співпраці трьох зацікавлених сторін: виробників, продавців і всіх членів суспільства, які є споживачами.

18 правил визначають необхідні дії для запобігання продажу алкоголю неповнолітнім зусиллями всіх зацікавлених сторін торгівлі. План співробітництва також передбачає випуск соціального відеоролика і розповсюдження матеріалів проекту з нагадуванням, що продаж алкоголю особам до 18 років заборонено законом.

У період з 18 до 30 вересня 2015 року тисячі корпоративних волонтерів компаній «САН ІнБев Україна», Carlsberg Ukraine і Efes Ukraine поширять матеріали соціальної акції по всій країні. Співробітники компаній планують відвідати близько 80 000 закладів торгівлі, щоб нагадати всім покупцям і персоналу торгових точок про те, що алкоголь можна продавати тільки повнолітнім споживачам.

Виробники пива визнають, що питання доступності алкоголю неповнолітнім все ще залишається відкритим. І наголошують, що для його вирішення потрібні зусилля не тільки соціально відповідальних пивоварів, а й усіх членів суспільства. Пивовари переконані, що свідома громадянська позиція українців стане першим кроком на шляху до єдиної мети - формуванню культури відповідального споживання в Україні.