укр рус eng
Гарна компанія
Головна  /   Для ЗМІ  /   Профіль компанії

Профіль компанії

Efes Ukraine – один із лідерів українського пивного ринку. Належить компанії Efes Breweries International. Входить до міжнародної групи Efes – 6-го найбільшого в Європі виробника пива (за даними Euromonitor), а також 6-го найбільшого у світі бутилювальника продукції Coca-Cola. Група Efes включає 15 пивних заводів, 6 солодовень та 23 заводи з розливу напоїв Coca-Cola у 16 країнах світу. Продукція Efes представлена у 70 країнах світу.

Efes вийшла на ринок України на початку 2012, у результаті стратегічного альянсу з міжнародною групою SABMiller (яка, у свою чергу, прийшла до України в липні 2008). Згідно умов альянсу, SABMiller передав свої активи в Україні та Росії у власність Efes Breweries International, в обмін на 24% акцій групи компаній Efes. M&A угода мала місце у березні 2012, а інтеграція українського підрозділу до групи Efes завершилася у листопаді 2012 ребрендингом компанії та її перейменуванням на Efes Ukraine (ПрАТ «Ефес Україна»).

Попри трансформаційні процеси, у 2012 році компанія не призупиняла свою діяльність. Бізнес успішно розвивався, компанія Efes Ukraine збільшила потужності на 34%, і за результатами минулого року показала відмінні результати: продажі у 2012 в порівнянні з попереднім роком зросли на 14%, не дивлячись на загальне падіння ринку пива в країні на 4.4%.

У 2013 році Efes Ukraine розпочала активний розвиток свого портфелю брендів і навіть увійшла до Книги рекордів України як компанія, що випустила найбільшу кількість нових брендів (п’ять) протягом мінімального терміну (один місяць). Рекорд було зафіксовано після того, як у квітні 2013 року, напередодні пивного сезону, компанія розпочала випуск в Україні продукції під торговими марками «Белый Медведь», «Старый Мельник», «Жигулівське Розливне», «Кружка Свіжого» та Amsterdam Navigator.

За результатами 2013 року виробництво та реалізація продукції Efes Ukraine зросли на 26% у порівнянні з 2012. Середньорічна доля ринку компанії у 2013 збільшилася на 2 п.п. і склала 8.2%.

2014 рік став для компанії дуже непростим та нестабільним. За перше півріччя 2014 року Efes Ukraine зварила 14.7 млн дал пива, що на 39% більше за результати 1 півріччя 2013 р. А доля ринку компанії станом на червень 2014 склала 12%. Однак напружена ситуація на сході Україні у другому півріччі - зокрема, складнощі з вивозом продукції з пивоварного заводу компанії у Донецьку – значно уповільнили розвиток компанії. Станом на грудень 2014 р. доля ринку компанії знизилася до 7.7%. Водночас, середньорічна доля ринку Efes Ukraine у 2014 склала 9.4% проти 8.2% у 2013 р.

Наразі Efes Ukraine виробляє, а також імпортує до України популярні місцеві та міжнародні марки пива: Miller Genuine Draft, Velkopopovicky Kozel, Pilsner Urquell, REDD'S, Efes Pilsener, Grolsch Premium Lager, «Старый Мельник», «Жигулівське Розливне», «Золотая Бочка», Amsterdam Navigator, «Кружка Свіжого», «Белый Медведь», «Сармат», «Жигулівське», «Добрий Шубін».

 

Перелік брендів Efes Ukraine (PDF файл, 360 Кб)